[українська версія]  

> Головна

> Донецька область

> Карта області

> Органи влади

> Статистика

> Природничі ресурси

> Історія

> Економіка

> Наука, освіта

> Охорона здоров'я

> Культура, мистецтво

> Спорт

> Туризм

> Релігія

> ЗМІ

> Партії, НГО

> Етноси

+


Транспорт

Транспортний комплекс Донецької області представлений практично всіма видами транспорту: залізничним, авіаційним, морським і автомобільним. Обласною державною адміністрацією спільно з керівниками і спеціалістами транспортних підприємств були розроблені галузеві програми їх соціально-економічного розвитку на 1997-2000 роки. Реалізація цих Програм дозволила стабілізувати роботу всіх видів транспорту.

Загальний обсяг транспортних послуг, що надається Донецькою залізницею, за цей період зріс на 10,5%. Донецька залізниця обслуговує Донецьку, Луганську, частково — Дніпропетровську, Запорізьку та Харківську області. Вона пов'язує в єдину транспортну мережу Донбас з Придніпров'ям, центральні райони Російської федерації й України — з Поволжям і Кавказом.

На Донецькій залізниці вперше в Україні створено центр управління. Є оснащена база з ремонту локомотивного та вагонного парку, залізничного шляху та іншого технічного обладнання. Щорічно виконується ремонт біля 1/3 вагонного парку України.

Донецька залізниця поставляє на всі дороги України бурові машини на залізничному ходу, що виготовляються на її підприємствах для розробки котлованів під опори контактної мережі, платформи для збору рейок та інших матеріалів верхнього будівництва шляху; комплекти обладнання для освітлювання купейних вагонів виробництва Німеччини. На Донецькій залізниці здійснюється ремонт дизель-поїздів угорського виробництва і т.і.

Найбільший обсяг перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом виконує асоціація «Донецька автотранспортна компанія». В її склад входять 67 структурних підрозділів, в тому числі 53 відкритих акціонерних товариства. Асоціація є однією з найбільших в Україні і виконує 15% загального обсягу перевезень пасажирів і вантажів по Міністерству транспорту України. Щотижнево компанія перевозить близько 40 тис. тонн вантажів і близько 70 тис. пасажирів.

В асоціації проводиться цілеспрямована робота з переводу автомобілів на використання природного газу як найбільш дешевого та екологічно чистого палива. Вивчається можливість використання з цією метою газу метану, що утворюється при дегазації вугільних пластів.

Державна авіакомпанія «Донбас — Східні авіалінії України» є однією з найбільших авіаційних компаній в Україні. Перевезення пасажирів і вантажів виконується економічними, конкурентоспроможними повітряними судами ЯК-42 та АН-24. Аеропорт «Донецьк» з митно-прикордонною службою і санітарно-карантинним постом має статус міжнародного. У містах Маріуполь і Краматорськ діють пасажирсько-транспортні аеродроми.

Одним з найбільших підприємств морського транспорту є орендне підприємство «Азовське морське пароплавство». Маріупольський державний морський торгівельний порт — найбільший на Азовському морі, морські ворота Донбасу і півдня України. Маріупольський порт пов'язаний з портами Північної Європи і державами СНД, наближеними до Каспійського моря. Порт приймає на переробку вугілля, метали, зерно, продовольчі товари, мінеральні добрива. Тут працює унікальний вугленавантажувальний комплекс і сучасний контейнерний термінал.

За I квартал 2002р. підприємствами на комерційній основі перевезено вантажів 28,5 млн тонн. Вантажообіг склав 5,6 млрд ткм. Усіма видами транспорту перевезено 223,9 млн пасажирів.


Детальніше
Лінки за темою
 • Транспорт
  http://www.donbass.net/rus/services/transport/index.html — інформація про транспорт на сайті donbass.net
  http://www.cci.donbass.com/region/infra.html — інфраструктура (транспорт) на сайті Донецької торговельно-промислової палати
  http://www.virtual.donetsk.ua/rus/info/dn/avto — автосхема транспорту м. Донецька і області. Карта-схема автомобільних доріг
  http://www.azovvneshtrans.com — Азовзовніштранс: транспортно-експедиторське обслуговування, послуги митних брокерів
 • Авіаційний транспорт
  http://ukr-info.net/cgi_bin/transport/show.cgi — розклад авіатранспорту на порталі „Донбасс на ладонях“
  http://www.kontrakt.dn.ua./aircargo/avia.htm — вантажні і вантажнопасажирські перевезення (АН-26Б)
  http://www.isdavia.com — Донецька авіакомпанія „Індустріальний Союз Донбасу-АВІА“.
  http://www.vip-terminal.dn.ua — VIP-термінал Міжнародного аеропорту „Донецьк“.
 • Залізничний транспорт
  http://www.enakievo.info/spravka/gdo.htm — розклад руху залізничного транспорту по станції Єнакієве на сайті м. Єнакієве.
  http://info.gorlovka.net/train.shtml — розклад руху залізничного транспорту по станції Горлівка на сайті „Путівник по Горлівці“.
  http://www.ins.dn.ua/inform/train.htm — розклад руху потягів по залізничній станції Слов'янськ на сайті м. Слов'янськ.
  http://ukr-info.net/cgi-bin/transport/show.cgi — розклад руху залізничного транспорту на порталі „Донбасс на ладонях“.
  http://www.railway.dn.ua — сайт Донецької залізниці.
 • Автомобільний транспорт
  http://www.transport-ua.com — Інформаційно-довідкова система „Автоперевізники“. Каталог автоперевізників, в т. ч. Донецького регіону.
  http://www.transport.donbass.com — Інформаційна система „Автоперевізники Донбасу“.
  http://home.skif.net/~favorit — Офіційний сайт приватного підприємства вантажних перевезень „Фаворит“.
  http://www.inter.netlux.org — ТОВ „Інтерсервіс“ — транспортно-експедиційне обслуговування, автомобільні перевезення.
  http://www.bmw.donbass.com — МСП „Імпульс ПКФ“ — ремонт, обслуговування і продаж автомобілів BMW та LR.
  http://www.enakievo.info/spravka/mtia.htm — розклад руху автобусів та маршрутних таксі в місті Єнакієве на сайті м. Єнакієве.
  http://www.taxi.dn.ua — Інформ-таксі 0-74 в м. Донецьк: легкові та вантажні перевезення.
 • Морський транспорт
  http://www.morport.net — Сайт Маріупольського державного морського торговельного порту.
  http://www.welcome.to/marineko — Сайт CП „Marineco“ вантажоперевезення і експедирування вантажів у Маріупольському морському порту.
  http://www.inter.netlux.org — ТОВ „Інтерсервіс“: морські перевезення
  http://www.mtrans-ua.com — ТОВ „Мультимодал Транспорт Систем“: транспортно-експедиторські послуги, перевезення вантажів у Маріупольському морському порту.
  http://www.azovcrew.com — Маріупольська компанія з найму моряків для роботи на судах іноземних судовласників.
  http://karavan.itcom.net.ua — Сайт морського вантажного агентства „Кaravan Marine LTD“, м. Маріуполь.

->   Транспорт / Економіка / Портал 003736
© donetsk state library, 2002-2004. (автори)